Odkryj tajemnicę litu - pozbądź się depresji, nerwicy i przywróć równowagę organizmowi! | WikiRose blog

Odkryj tajemnicę litu - pozbądź się depresji, nerwicy i przywróć równowagę organizmowi!

Lit pomaga w leczeniu wielu zaburzeń min. tych na tle nerwowym. Depresja, nerwica czy alkoholizm mogą być skutkiem jego niedoboru. Dowiedz się wiecej o licie

Lit pomaga w leczeniu wielu zaburzeń min. tych na tle nerwowym.  Depresja,  nerwica czy alkoholizm mogą być skutkiem jego niedoboru - dlaczego więc tak mało w mediach o nim się mówi, a większość ludzi leczących się farmakologicznie drogimi chemicznymi lekami jeszcze nic o nim nie wie?
Badania żywieniowe wskazują na duże znaczenie litu dla zdrowia. Sugeruje się, że lit powinien być klasyfikowany jako niezbędny do życia mikroelement z  zalecaną  dawką  spożycia  na  poziomie 1 mg/dzień. Badania w Japonii przeprowadzone w 2011 roku wskazują na to, że występujący w wodach w naturalnych stężeniach lit może zwiększać średnią długość życia ludzi. Leczenie za jego pomocą wymaga zastosowania odpowiednio większej jego dawki, dostarczonej najlepiej w sposób naturalny za pomocą mineralnych wód leczniczych. Dlaczego rola litu jest pomijana i niedoceniana w terapii wielu chorób psychicznych? Do wielu z nich z dużym prawdopodobieństwem by nie doszło, gdyby wiedza o licie była powszechnie dostępna. 

Lit - jak go pozyskać w sposób naturalny?

Niestety w Polskich mediach informacji na temat litu jak na lekarstwo, a przecież o pozytywnym działaniach litu na zdrowie człowieka wiadomo od dawna.  A jeśli już zupełnie przypadkowo uda nam się natrafić na jego ślad to dowiemy się, że w dużych dawkach jest toksyczny i stosowany jest niemal wyłącznie w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeniu depresyjnym oraz w niektórych przypadkach schizofrenii. Stąd niechęć do jego powszechnego podawania! A przecież to mikroelement - pierwiastek chemiczny (najlżejszy z metali alkalicznych, został odkryty w 1817 roku przez Johana Augusta Arfvedsona)  potrzebny organizmowi do funkcjonowania podobnie jak inne pierwiastki tj. magnez, wapń czy cynk, a których duże dawki  także są toksyczne!

Lit w przyrodzie jest dość rozpowszechniony, ale występuje tylko w postaci soli, zwłaszcza w niektórych minerałach. Sól litu znajdziemy w organizmie ludzkim oraz w wodach naturalnych. Znacznie większe ilości litu zawierają solanki i wody kopalniane które wydobyte na powierzchnię dostają się do środowiska. Lit dostający się do gleby pobierany jest przez rośliny i wchodzi do łańcucha żywnościowego. Głównymi źródłami litu w pokarmach są warzywa i zboża oraz rośliny różowate (czyli róże - do dziś niektórzy wytwarzają konfiturę z ucieranych płatków róży), goździkowate i mineralne wody lecznicze. Jednak największą zawartość litu mają mineralne wody lecznicze, która odpowiednio zastosowana nie powoduje żadnych skutków ubocznych, a wręcz pozytywne wpływa na nasze zdrowie. 

Lit także wzmaga działanie magnezu oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych,  ma korzystny wpływ na układ krążenia i zapobiega chorobie wieńcowej. Działa przeciwzapalnie i przeciwświądowo. Odgrywa też pewną rolę w pracy szpiku kostnego, zapobieganiu chorobom serca, i nadciśnieniu. Współtworzy substancje regulujące krzepliwość krwi i transportuje witaminę B12 do mózgu. Lit jest bardzo pomocny w leczeniu ADHD, a także stresu po traumatycznych przejściach oraz długo utrzymującego się przewlekłego stresu. Pomaga w walce z nałogami takimi jak alkoholizm i narkomania.

Dodam jeszcze, że z przeprowadzonych badań wynika, że ślady litu wykryto w narządach i tkankach płodu już pod koniec 19 wieku. Jest on obecny we wszystkich narządach i tkankach. Lit wydaje się odgrywać szczególnie ważną rolę we wczesnym rozwoju płodu, o czym świadczy wysoka zawartość litu w embrionach. Mechanizmy biochemiczne działania litu są wieloczynnikowe i skorelowane z funkcjami wielu enzymów, hormonów i witamin, jak również z czynnikami wzrostu i transformacji. Gdy spożywamy za mało litu, nie tracimy go równomiernie ze wszystkich komórek. Zachowuje się w jajnikach, tarczycy, nadnerczach czy przysadce mózgowej. Ponieważ natura nie robi niczego bez powodu, takie zabezpieczenie wskazuje na powiązanie litu z pracą gruczołów wytwarzających hormony. Wykazano, że pacjenci z depresją w przebiegu zarówno choroby afektywnej jednobiegunowej jak i dwubiegunowej leczeni litem wraz z uzyskaniem remisji uzyskiwali normalizację parametrów układu immunologicznego.

Lit w odpowiednich dawkach działa niezwykle relaksująco. Badania naukowe dowodzą, że lit ma też ogromne znaczenie społeczne. Ogranicza skłonność do przemocy i agresji, tam gdzie jest sporo litu w wodzie pitnej, ludzie są pogodni, mniej jest awanturników. Jeśli dorastająca młodzież zaczyna sprawiać problemy dla swoich rodziców, to również warto pomyśleć o licie. Badania wykazały, że niskie spożycie litu wiąże się ze zwiększeniem liczby samobójstw, zabójstw, aresztowań, zażywania narkotyków i innych przestępstw. Zaaplikowanie węglanu litu (w1949r.) okazało się korzystne w chorobie maniakalno-depresyjnej i do dzisiaj węglan litu jest jednym z najczęściej przepisywanych leków psychiatrycznych. Związki litu znajdują też zastosowanie w onkologii i dermatologii.

Warto też wiedzieć, że wody naturalne są roztworami wieloskładnikowymi rozpuszczonych soli mineralnych w formie jonowej lub niezdysocjowanej. Stwierdzono w nich ponad 50 pierwiastków układu okresowego, tworzących różne związki, które występują w bardzo zróżnicowanych stężeniach oraz stosunkach ilościowych. Niektóre z wód naturalnych zawierają też gazy: dwutlenek węgla, siarkowodór lub radon o znanych właściwościach biochemicznych. W najwyższych stężeniach, osiągających kilkanaście gramów w litrze występują chlorki i wodorowęglany sodu. Do kilku gramów może dochodzić zawartość wodorowęglanów wapnia i magnezu. Są to sole dobrze rozpuszczalne w wodzie, mające znaczny udział ilościowy w litosferze, z której są wyługowywane. Często w procesie tym uczestniczy dwutlenek węgla i kwas węglowy współobecne w wodzie. Poza wymienionymi głównymi składnikami, wody lecznicze zawierają też wiele innych pierwiastków i związków chemicznych. Są wśród nich pierwiastki o tzw. swoistych właściwościach biochemicznych: fluor, jod, żelazo (II), lit, mangan, cynk, kobalt, miedź, krzem oraz wiele innych.

Dzienne zapotrzebowanie człowieka na lit zostało oszacowane w USA na poziomie 1000 µg, a minimalne rzędu 100 µg. Dzienne pobranie litu z całodzienną racją pokarmową waha się w bardzo szerokich granicach w zależności od źródła danych od 8,6 µg w Belgii do 1485 µg w Meksyku. W Niemczech i Austrii, krajach o podobnym położeniu geograficznym do Polski, dzienne pobranie litu na dobę wynosiło 348-494 µg. Warto też przyjmować lit razem z magnezem co nasili działanie magnezu.

Rola litu jest pomijana i niedoceniana w terapii wielu chorób psychicznych, a do wielu z nich z dużym prawdopodobieństwem by nie doszło gdyby lit był powszechnie dostępnym suplementem w celach profilaktycznych.

Zatem jeśli depresja nie jest związana z niedoczynnością tarczycy, nieprawidłowym funkcjonowaniem nerek, z nadmiarem toksyn w organizmie, to warto zastanowić się nad zastosowaniem mineralnej wody leczniczej takiej jak np SZCZAWA I z litem. Dodatkowo oczywiście warto zastosować zdrową dietę z odpowiednim probiotykiem i jako uzupełnienie pić dużą ilość wody ze szczyptą soli himalajskiej różowej (w celu prawidłowego nawodnienia komórek i przestrzeni międzykomórkowych). Szczególnie, że lit w odpowiednich dawkach jest całkowicie bezpieczny, działa jak antydepresant, stabilizator nastroju, selektywny inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny, a także jako sojusznik w chorobie Alzheimera (demencji). Lit jest też potencjalnie bardzo skutecznym przeciw stwardnieniu rozsianemu (choroba autoimmunologiczna). Może właśnie dzięki litowi wielu ludzkich tragedii i rozpaczy w przebiegu chorób psychicznych takich jak depresja, schizofrenia czy nerwice można by uniknąć. Działanie litu jest powolne, ale skuteczne i nie uzależnia czego nie można powiedzieć o wielu innych farmakologicznych lekach przeciwdepresyjnych.

W przypadku zastosowania kuracji mineralną wodą leczniczą powinno przestrzegać się zawsze jednego warunku, aby efekt działania leczniczej wody przyniósł jak największe korzyści. Warunek jest następujący - nie należy spożywać wody bezpośrednio z posiłkami, należy pić wodę minimum 30 minut przed posiłkiem lub około 2 godziny po posiłku, czyli nie bezpośrednio przed i po spożyciu posiłków!  Ponieważ ze względu na to, że woda jest alkaliczna i służy do odkwaszania, a jej lecznicze działanie polega między innymi na neutralizacji kwasu solnego w żołądku i hamowaniu czynności wydzielniczej. Stosowanie wód alkalicznych w trakcie posiłku spowoduje rozcieńczenie tego potrzebnego do trawienia kwasu i problemy z trawieniem białek, a w konsekwencji także min refluks i zgagę co związane jest z funkcją zwieracza żołądka. Pamiętajcie żołądek w takcie posiłku musi być odpowiednio zakwaszony, aby spełniał odpowiednio  swoją rolę. 


Pijalnia wód mineralnych. Szczawa 496


Woda SZCZAWA I (Szczawa wodorowęglanowo – chlorkowo - sodowa, jodkowa) to szczawy chlorkowe typu HCO3-Cl-Na, Ba, Mg, Li, Fe, CO2 charakteryzujące się wodami o wysokiej mineralizacji wynoszącej 20,9 g/dm3.). Jest to woda podziemna z dużą zawartością dobrze przyswajalnego litu, której skład chemiczny został utworzony przez kontakt z naturalnym środowiskiem geologicznym, w warunkach zabezpieczających tą wodę przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi. Woda SZCZAWA I może być stosowana w warunkach domowych, jest przeznaczona dla osób w każdym wieku zarówno u dzieci, dorosłych oraz osób starszych.


Ponadto woda lecznicza SZCZAWA I korzystnie wpływa na schorzenia neurologiczne na tle nerwowym, stres, depresję, nadpobudliwość, alergie, choroby układu oddechowego oraz infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Woda jest nieocenionym towarzyszem diety na niedobór jodu oraz przy niedoczynność tarczycy. Skuteczna jest również przy zaburzeniach metabolicznych, a także w chorobach krwi. Wody te mają również właściwości przeciwzapalne, odczulające, działają pobudzająco na wydzielanie żółci, alkalizują mocz oraz pobudzają przemianę materii w przypadkach otyłości, wykazują korzystne działanie w chorobie dny moczanowej i cukrzycy.

Według zalecenia producenta wodę  przed spożyciem rozcieńcza się (pół szklanki wody leczniczej SZCZAWA I dopełnia się zwykłą wodą). Nawet po rozcieńczeniu jest i tak bardzo duże stężenie litu. Stężenie litu w 1 litrze wody to 11,45 mg/l (przelicznik: 1000 µg to 1 mg). Butelka ma pojemność 0,33 litra, czyli 3,81 mg litu przypada na butelkę. Butelkę według zaleceń należy rozcieńczyć na połowę, czyli zawartość litu to 1,9 mg w  jednorazowo  spożywanej dawce. 

Moim zdaniem ocena tej wody wypada bardzo pozytywnie w związku z jej naturalnym pochodzeniem i unikalną kompozycją minerałów w tym dużą zawartością litu. Minusem może być jednak opakowanie, gdyż woda rozlewana jest do plastikowych butelek PET (podobnie jak większość wód dostępnych w sklepach). Producent wychodzi jednak na przeciw moim oczekiwaniom i zapewnia, że jeśli klienci zgodzą się na nieznaczne podniesienie ceny opakowania oraz kosztów przesyłki to wody lecznicze mogą być również rozlewana do butelek z ciemnego szkła! Producent poprosił mnie, abym zapytała Was - czytelników bloga czy warto i czy bylibyście skłonni zapłacić nieco więcej, aby spełnić to wymaganie :) ? Proszę zatem o wyrażenie swojej opinii.


Źródła:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lit_(pierwiastek)
http://www.aptekarzpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=128&Itemid=86 
http://www.ptfarm.pl/pub/File/bromatologia_2011/3/754-759.pdf 
http://vrota.pl/2014/09/lit-ukrywana-prawda-o-depresji-i-milionach-ludzkich-tragedii/ 
https://woda-lecznicza.pl/oferta/szczawa/ 
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101460,14579756,Lit_dodawany_do_wody_poprawi_relacje_i_samopoczucie_.html 

COMMENTS

Podziękowanie


Jeżeli już zapisałeś się na newsletter bloga, to chciałabym Ci za to serdecznie podziękować i jak zwykle mam dla Ciebie coś dodatkowego w formacie PDF. Proszę odwiedź stronę dla subskrybentów, której adres otrzymałeś/aś po zapisaniu się na newsletter. Jeśli jeszcze się nie zapisałeś/aś, zapraszam :)
Pozdrawiam serdecznie Eluszka

Nazwa

5-HTP,1,akcja edukacyjna,1,alergie,1,aminokwasy,1,angiogeneza,1,antybiotyki,4,antyoksydanty,6,aronia,2,Atlas odżywczy,1,awokado,2,B complex,1,Barbara Janysek,1,bezsenność,1,białko,1,bioflawonoidy,1,biznes,1,blizny,1,blog,1,błonnik,1,borówki,1,brokuły,1,bułki,2,burak czerwony,1,Butejko,1,C 1000 Plus,2,chleb,3,chleb na zakwasie,2,chleb orkiszowy,3,chleb tradycyjny,2,cholesterol,4,chrzan,1,ciabatta,1,ciśnienie,2,CoQ10,1,cukinia,1,cukrzyca,1,cupsell,1,cyjanokobalamina,1,cytrusy,1,cytryna,1,czarny bez,2,czosnek,4,depresja,7,dieta,2,dieta ketogeniczna,1,DIY,1,dr Ewa Dąbrowska,1,dr Ozimek,4,dynia,1,działanie,1,dzieci,2,dzika róża,3,Dżem truskawkowy,2,Ewunia Małgorzata,1,fast food,1,film,3,filtry,1,garlic caps,1,glutation,1,gluten,2,Gosia B-D,2,goździk,1,grzybice,1,grzyby,1,HCL,1,herbata,1,himalaya,1,homocystaina,3,IBS,1,iHerb.com,5,imbir,1,infografika,1,inozytol,1,Iza Dobrowolska,2,jagody,1,jajko,4,jajko gotowane,1,Jamie Oliver,1,jarmuż,1,jedzenie,5,jelita,8,Jerzy Zięba,1,jod,1,joga,1,kapusta,1,karotenoidy,1,kasza,1,kasza gryczana,1,kasza jaglana,2,kefir,1,kiszonki,3,kleszcz,1,kobalamina,1,kod rabatowy,1,koenzym Q10,2,kokos,1,koktail truskawkowy,1,kolagen,1,konkurs,3,kosmetyki naturalne,1,Koszyk iHerb,1,kremy,1,krew,1,Krystyna Dajka,1,krzem,1,książka,9,kuchnia,1,kuracje,2,kurki,1,kurkuma,2,kurkumina,1,kwas foliowy,2,kwas L-askrobinowy,3,kwas masłowy,1,kwas solny,1,kwasy omega,2,l-lizyna,1,Laurum,1,lecytyna,1,lifehack,1,likopen,1,liposomalna witamina C,2,lit,1,luteina,1,magnez,3,maliny,1,Malwina Taborowska,1,marchew,1,Marcin,1,marmolada,1,Mateusz Żłobiński,1,mąka orkiszowa,5,medycyna komórkowa,1,medycyna mitochondrialna,2,miażdżyca,5,mięta,1,mikotoksyny,1,minerały,2,miód,3,miód manuka,1,modlitwa,1,mydło,1,myślę pozytywnie,4,nadciśnienie,1,naleśniki,1,nastawienie,2,nauka,1,nawyk,1,nerwica,2,niestrawność,1,now foods,1,nowotwory,2,nubian,1,ocet,1,ocet jabłkowy,2,oczyszczenie,2,odchudzanie,2,oddychanie,1,odkwaszanie,1,odporność,9,odrobaczanie,1,odtruwanie,1,odżywianie,4,ogórki,1,oleje,1,Omega 3,3,Omega 6,2,opinie,10,opracowania,1,orkisz,8,orzechy,1,osteoporoza,1,ostropest plamisty,2,otyłość,1,owoce,6,PABA,1,papryka,1,paraprotex,1,pasożyty,5,pasta do zębów,1,paznokcie,1,piec chlebowy,1,piernik,1,Pierogi z borówkami,1,pietruszka,1,pigwa,1,pleśń,1,podsumowanie,2,podświadomość,1,pokrzywa,1,polecam,4,polifenole,2,pomidory,2,porady,5,porzeczka,1,porzeczki,2,post,1,post Daniela,1,powietrze,1,Probiotyk,7,profilaktyka,5,prosto z ogrodu,24,przemiana,1,Przemysław Lipiecki,2,przepisy,28,przetwory,8,przeziębienie,1,przyprawy,2,psyche,4,psychodietetyka,2,PZWL,1,Radosław Podruczny,2,Rafał,1,rajskie jabłka,1,rak,2,recenzja książki,9,refluks,2,regulacja PH,1,resweratrol,1,rogaliki,1,rokitnik,1,różeniec górski,1,rukola,2,rumianek,1,salatki,1,sałata,1,sałatka,1,sałatki,2,samopoczucie,1,selen,1,serce,4,serotonina,1,składniki pożywienia,1,skóra,3,skrzyp polny,1,slider,5,sok z cytryny,1,solgar,1,sód,1,sól,2,sól himalajska,1,sól kamienna,2,sól kłodawska,1,sól morska,1,spalanie od góry,1,spirulina,2,stress management,1,Superfoods,16,suplementacja,19,syrop,1,szafran,1,szczawa,1,śliwki,1,śniadanie,1,świdośliwa,1,Święta,1,TED,2,terapie,2,tlen,1,tłuszcze,2,trawienie,1,trądzik,1,truskawki,4,Uffe Ravnskov,1,układ nerwowy,2,układ trawienny,4,uroda,1,uwaga,2,Vivante,1,wakacje,1,Walter Hartenbach,1,wapń,1,warzywa,5,wątroba,2,węglowodany,1,wiedza,6,wino,2,winosok,1,witamina B,5,witamina B12,1,Witamina C,8,witamina D,5,witamina K2-MK7,4,witaminy,13,witaminy zakupy,1,włosy,1,woda,5,Wojciech Kubica,1,Wojciech Ozimek,3,wpis gościnny,21,wyniki badań,1,wywiad,1,zakupy,2,zakwaszene żołądka,3,zatrucia pokarmowe,2,zdrowie,79,zespół jelita drażliwego,2,zgaga,2,zielona herbata,1,zioła,6,zmęczenie,1,zmiana,1,znaczenie suplementów,3,życzenia,1,żywność,4,
ltr
item
WikiRose blog: Odkryj tajemnicę litu - pozbądź się depresji, nerwicy i przywróć równowagę organizmowi!
Odkryj tajemnicę litu - pozbądź się depresji, nerwicy i przywróć równowagę organizmowi!
Lit pomaga w leczeniu wielu zaburzeń min. tych na tle nerwowym. Depresja, nerwica czy alkoholizm mogą być skutkiem jego niedoboru. Dowiedz się wiecej o licie
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiADW-QKEQUMcRCydwGPhK3teLLj4AdWAAmr9o-llFL9pKTIJ2apqouiIL3rT6N3yoXBm208h0AVlBWOPK85JQ7GyhFwg36VxkQiNSYuyyy39p02Wj0b9C9DIJxPXVurgCy8BboRIrw7bHK/s400/grafika.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiADW-QKEQUMcRCydwGPhK3teLLj4AdWAAmr9o-llFL9pKTIJ2apqouiIL3rT6N3yoXBm208h0AVlBWOPK85JQ7GyhFwg36VxkQiNSYuyyy39p02Wj0b9C9DIJxPXVurgCy8BboRIrw7bHK/s72-c/grafika.jpg
WikiRose blog
https://www.wikirose.pl/2015/06/odkryj-tajemnice-litu-pozbadz-sie-depresji-nerwicy-przywroc-rownowage.html
https://www.wikirose.pl/
https://www.wikirose.pl/
https://www.wikirose.pl/2015/06/odkryj-tajemnice-litu-pozbadz-sie-depresji-nerwicy-przywroc-rownowage.html
true
4766484215648685039
UTF-8
Loaded All Posts Nie znaleziono posta ZOBACZ WSZYSTKO Czytaj więcej Odpowiedz Cancel reply Skasuj By Home STRONY POSTY Zobacz Wszystko REKOMENDOWANE LABEL ARCHIWUM SZUKAJ WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono postów pasujących do zapytania Powrót Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Nie Pon Wt Śr Czw Pt Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień St Lut Marz Kw Maj Maj Czer Lip Sier Wrz Paź Gr Teraz 1 temu $$1$$ minutes ago 1 godzinę temu $$1$$ hours ago Wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago więcej niż 5 tygodni temu Followers Follow TREŚĆ PREMIUM Udostępnij aby odbezpieczyć Skopiuj cały kod Zaznacz cały kod All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy